GOŚCINIEC LUZ BLUES ZAPRASZA W GÓRY

pokoje-goscinne-w-gorach-luz-bluesNiektórzy twierdzą, że mieszkamy na końcu świata. My, z uśmiechem odpowiadamy, że na początku. Luz Blues to miejsce wyjątkowe w każdym tego słowa znaczeniu. Dom położony jest nad rzeką Dziką Orlicą tuż przy czeskiej granicy. Początkowo miał być miejscem spotkań rodziny i przyjaciół. Po dwunastoletnim remoncie pierwotna koncepcja uległa zmianie i tak powstał Gościniec Luz Blues działający od 2017 roku. Swój unikalny charakter zawdzięcza utrzymaniu typowej dla regionu sudeckiej architektury połączonej z kreatywną i pomysłową aranżacją domu. Nieustannie ulepszamy i usprawniamy przestrzeń gościńca opierając się na ideii upcyklingu, zero waste i życia w harmonii z otaczającą nas naturą.

Latem za dnia zrelaksujecie się i poleniuchujecie na hamakach na plaży i schłodzicie w Dzikiej Orlicy. Wieczorami poobserwujecie gwieździste niebo i spadające gwiazdy. Jeśli zechcecie aktywnie spędzić czas okoliczne szlaki i trasy rowerowe Gór Bystrzyckich i Orlickich dostarczą wam niecodziennych wrażeń i przepięknych widoków. Otaczające nas lasy są idealnym miejscem na grzybobranie i podziwianie jesiennych odcieni buków i jaworów. Natomiast zimą pobliskie stoki narciarskie po polskiej i czeskiej stronie zadowolą niejednego miłośnika sportów zimowych.

figurka-w-lesie-luz-blues-pokoje-goscinneZmieniające się sezony nadają tu rytm. W sezonie letnim większość warzyw i ziół pozyskujemy z naszego przydomowego permakulturowego ogródka, który stale się rozrasta. Nie stosujemy chemicznych nawozów i pestycydów co ma nieodzowny wpływ na serwowane przez nas jedzenie. Kultowa shakshouka, niemojowskie fish’n’chips, grillowane bakłażany z kozim serem, orzechami włoskimi i zapiekanymi ziemniaczkami- to tylko kilka kulinarnych możliwości Tomka. O jego talencie kucharskim pisano w National Geographic Traveler oraz wspominano w audycji wrocławskiego Radia Ram. Swoje umiejętności udoskonalał w Londynie jako główny kucharz przez ponad 20 lat. Na tym nie zaprzestał. Niecodzienne, wykwintne połączenia fuzji smaków możecie zasmakować podczas pobytu w Luz Blues.

gosciniec-w-dolinie-dzikiej-orlicy-Wiktoria-i-TomekNa gościniec składają się 2 przestronne apartamenty (4-5 osobowe) oraz 7 pokojów dwuosobowych, w większości wyposażone w łazienki. Każdy pokój posiada swoją unikalną nazwę i charakter. Łącznie mamy 24 miejsca noclegowe z możliwością dostawek. Dodatkowo do waszej dyspozycji jest duży, przytulny salon / jadalnia z kominkiem; przeszklona oranżeria z widokiem na ogród oraz bawialnia dla dzieci. Eklektyczny wygląd Luz Blues zmieniał się przez lata, a duży wkład w jego wyjątkowość ma wielu naszych przyjaciół i bliska rodzina. Przestrzeń gościńca stale upiększamy, odnawiając stare meble i kreatywnie wykorzystując dostępne materiały. Tworzenie wyjątkowego klimatu i indywidualnego charakteru wnętrz to ulubione zajęcie Wiktorii. Z wykształcenia scenografka i fotografka, z pasją rozwija swoje umiejętności i wciela je w aranżacje wnętrz Luz Blues.

Luz Blues jednocześnie jest naszym domem. Tu nie tylko pracujemy, ale przede wszystkim mieszkamy wspólnie z synem Tomka, Casprem. Żyją z nami psy Panda i Daktyl, koty Aura i Lucek oraz pawie i kurki. Z dala od miejskiego zgiełku, bez telewizji, z najbliższym sklepem oddalonym o 12 km i czasem bez zasięgu. Wszystko to wynagradza cisza i wyjątkowość magicznej Doliny Dzikiej Orlicy do której serdecznie was zapraszamy!